Welcome to our website !

Blog dla podróżujących rodziców

Berlin z dziećmi, podróże z dziećmi, Berlin z dzieckiem

Klasztor Chorin i Wielkanoc w Berlinie

By 05:51

W tym roku spędziliśmy święta wielkanocne ponownie w Berlinie. Niestety pogoda ponownie nie dopisała i głównie siedzieliśmy w domu bo padało, wiało i było zimno. Na szczęście poniedziałek wielkanocny okazał się troszkę łaskawszy, więc korzystając z okazji postanowiliśmy wybrać się na małą wycieczkę.
Wybór padł na Klasztor Chorin, oddalony od Berlina o około godzinną jazdę samochodem. Na miejscu spotkała nas mała niespodzianka - otóż śniegu było po kostki, czego nie spodziewaliśmy się, gdyż w mieście śniegu nie było już w ogóle. Nie zniechęciło to nas jednak i udaliśmy się na bardzo przyjemny spacer, gdyż Klasztor położony jest nad jeziorem, wśród lasów, gdzie poprowadzonych jest wiele ścieżek pieszych i rowerowych, musi tam być naprawdę przyjemnie w cieplejsze miesiące.


Sam Klasztor jest przepiękny i mimo, że częściowo w ruinie to duża część jest naprawdę dobrze zachowana. Klasztor jest gotyckim zespołem klasztornym, którego początki sięgają XIII wieku. W poniedziałek wielkanocny odbywał się tam mini jarmark świąteczny, można było zakupić rękodzieło, a także zjeść smaczne potrawy. Dla dzieci przygotowane były warsztaty na których można było pomalować jajka i zbudować koszyki z gałązek. Przyjechał również teatr dla dzieci z bardzo ciekawym przedstawieniem. Wstęp do Klasztoru kosztuje 6euro za dorosłego, a dzieci do 7 roku życie wchodzą za darmo.


Polecam tą wycieczkę na cieplejsze miesiące.
Pozdrawiam serdecznie!

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Super blog oraz świetne podróże. Chcę zaprosić do nas, gdzie zmniejszycie rachunki za prąd zmieniając sprzedawcę energii:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przyznać, że blog jest naprawdę interesujący.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam podróżować ale w tych miejscach jeszcze nie byłem. Widzę, że opłaca się tam wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mroźne są te wasze święta wielkanocne. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Musze się kiedyś wybrać w to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do takie miejsca warto się wybrać.

  OdpowiedzUsuń