Welcome to our website !

Blog dla podróżujących rodziców

Berlin z dziećmi, podróże z dziećmi, Berlin z dzieckiem

Polskie wakacje. Laantarn i Biały Zdrój.

By 09:02 , , , , ,

Jesteśmy na wakacjach. W tym roku Polska, jedziemy z dobrymi znajomymi z Krakowa, maja dzieci w podobnym wieku. Jeszcze nigdy nie byliśmy z nikim na wakacjach i myślimy, ze będzie super :). 

Miejsce wybierali znajomi i wybrali swietnie. Zatrzymalismy sie w agroturystyce Laantarn w Białym Zdroju i jest naprawdę rewelacyjnie. Pokoje estetyczne i zadbane, teren posiadłości czysty i bezpieczny dla dzieci, jest rownież bezpośredni dostęp do jeziora. Gospodarze sa przemili, a posiłki przepyszne. Pan Gospodarz jest Belgiem i jednego wieczora zaserwował nam okoliczne winniczki pieczone w maśle z czosnkiem i pietruszką. Jaki to było pyszne!
 
 Laantarn - świetnie mojesce, a jedzenia to lepszego nie ma na całym pojezierzu :)

 Laantarn

 Romcia na podwórku

Jesli chodzi o okolicę, to na wakacje rownież idealnie. Jest dużo jezior, lasy, bardzo mało ludzi, mozna naprawdę sobie odpocząć. Pierwszego dnia wybraliśmy sie na rowerach do Kalisza Pomorskiego, który oddalony jest od Białego Zdroju tylko 5km. Na pierwszy rzut okiem miasto nie robi szczególnie dobrego wrażenia, ale gdy zjedzie sie z głównego szlaku, mozna odkryć prawdziwe perełki, jak np. plaża miejska. Bardzo fajnie przygotowana, strzeżona, jest kawiarnia, miejsce, gdzie mozna wypożyczyć sprzęt do pływania a także rożne akcesoria, takie jak zabawki do piasku, piłki itd. i to za kaucję 5zł! Byłam pozytywnie zaskoczona, a wisienką na torcie jest to, że rowery wodne mozna wypożyczyć za 4 zł z godzinę! Zaraz obok plaży znajduje sie zadbany park z dużym placem zabaw, gdzie nasze dzieci szalały dobra godzinę :). 
 
 
 Marcel i plac zabaw w Białym Zdroju

 Droga do Kalisza Pomorskiego

 Romcia

Plaża miejska w Kaliszu Pomorskim
 
Niestety, baza gastronomiczna jest tragiczna, jedna restauracja przy głównej drodze robi okropne wrażenie, jest jeszcze jedna restauracja przy drodze na Drawsko, było tam na pewno dużo przyjemniej, ale jedzenie mocno średnie. Przydałaby sie rewolucja. 
Pogoda nam trochę nie dopisuje, ale i tak musze napisać, ze początek naszych wakacji jest super!
Pozdrawiam!

You Might Also Like

0 komentarze