Welcome to our website !

Blog dla podróżujących rodziców

Berlin z dziećmi, podróże z dziećmi, Berlin z dzieckiem

Majówka na Ziemi Lubuskiej

By 11:59 , , , , ,

Nasza niemiecka majówka rozpoczęła się kilka dni później niż ta w Polsce. Nie narzekam - wszędzie było puściusieńko i można było w spokoju delektować się naturą.


Na początku mieliśmy w planach jechać do Bawarii, ale po sprawdzeniu cen noclegów i porównaniu ich z naszym budżetem, zdecydowaliśmy się na urlop w Polsce. I nie żałujemy, bo było po prostu fantastycznie. Zatrzymaliśmy się w miłej agroturystyce, zupełnie na uboczu. Wokół nas były tylko lasy i jeziora. Naprawdę wypoczęliśmy (jak to można z dziećmi :)) i odkryliśmy przepiękne miejsca. Ziemia Lubuska jest mało znana, a szkoda, bo ma naprawdę wiele do zaoferowania.
Nasza agroturystyka znajdowała się niedaleko wsi Brody, gdzie znajduje się przepiękny zespół z pałacowy z XVII-XX. Pałac jest mocno zniszczony i nie można go zwiedzać ale cały zespół pałacowy z przylegającym parkiem jest przepiękny i robi ogromne wrażenie. Od razu zaczęłam sobie wyobrażać jak to musiało być w czasach świetności.My trochę pojeździliśmy na rowerach, odwiedziliśmy Zieloną Górę i Park Mużakowski, który jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO.


Było naprawdę super, pogoda wymarzona, a ja kolejny raz przekonałam się, że dzieciom żadne place zabaw do szczęścia nie są potrzebne. Marcel na swoje kamienie i patyki to potrzebuje już oddzielnego pokoju. On po prostu kocha kamienie i patyki i jak wyjeżdżaliśmy do domu, to płakał, że wszystkich zabrać nie mógł :).


Pozdrawiam!!!


You Might Also Like

7 komentarze

 1. Super zdjęcia Paulina. A o tym parku uczyłam się na Historii Sztuki, musimy się wybrać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! A park naprawdę warto odwiedzić, może kiedyś większa wycieczka razem pojedziemy :)

   Usuń
 2. piękne zdjęcia :) Polskę też warto zwiedzac :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :). A Polske zwiedzać uwielbiamy, pozdrawiam!

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Paulino czy można się z Panią skontaktować mailowo?

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam! Tak oczywiście, moj mail to: szczesnap[at]gmail.com
  Pozdrawiam,
  Paulina

  OdpowiedzUsuń