Welcome to our website !

Blog dla podróżujących rodziców

Berlin z dziećmi, podróże z dziećmi, Berlin z dzieckiem

Tierpark w Berlinie

By 05:41 , ,

Podczas pobytu mojej siostry, odwiedziłyśmy jeszcze jedno nowe dla mnie miejsce - Tierpark. Pewnie nie wszyscy o tym widzą, ale w Berlinie są dwa ogrody zoologiczne: Zoologischer Garten oraz właśnie, Tierpark. Tierpark powstał, gdy Berlin był podzielony na Berlin Wschodni i Zachodni, po wschodniej części miasta. Zajmuje 140ha i jest jednym z największych tego typu obiektów w całej Europie. Nam to miejsce bardzo się podobało .Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że obszar Tireparku jest naprawdę ogromny i moim zdaniem nie da się przejść całego Tierpark jednego dnia tak na spokojnie, nie biegając (zwłaszcza z dziećmi).
 Miejsce to, jak nazwa wskazuje to taki park ze zwierzętami. Są aleje, kanały z wodą, pełno drzew i między tym wszystkim, porozrzucane wybiegi dla zwierząt. Zwierzęta mają tam naprawdę dużo miejsca i bardzo fajnie się je tam obserwuje. Nam najbardziej podobały się słonie, które akurat urządziły sobie kąpiel, tygrysy i nietoperze. Węże i robaki też były świetne, a wiele więcej niestety nie widzieliśmy, gdyż dzieci były już mocno zmęczone (byliśmy tam 5 godzin!). Na terenie Tierparku znajduje się również piękny pałac z ogrodem i fontanną, w której pływają pelikany. Pięknie to wygląda. 
No i oczywiście, jak to w Berlinie, jest tam też super plac zabaw. Są tak naprawdę dwa place zabaw: wodny plac zabaw, gdzie moje dzieci spędziły ponad godzinę, a także tradycyjny plac zabaw, również bardzo przyjemny. A od września ma być otwarty jeszcze jeden, w innej części zoo. Oczywiście jest też miejsce, gdzie można zrobić piknik, są również małe bary z kiełbaskami, preclami i napojami. 


Podsumowując, bardzo nam się w Tierpark podobało. Miejsce to nie przypomina tradycyjnego zoo, jest bardzo dużo przestrzeni. Zdecydowanie, podobało mi się bardziej niż w Zoologischer Garten i mam nadzieję, że uda nam się do Tierpark wybrać jeszcze raz w tym roku. Pozdrawiam!!!

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Świetne miejsce na wycieczkę. Place zabaw dodatkowo uatrakcyjniają miejsce dzieciakom :)

    OdpowiedzUsuń