Welcome to our website !

Blog dla podróżujących rodziców

Berlin z dziećmi, podróże z dziećmi, Berlin z dzieckiem

Poradnik małego podróżnika cz. II

By 11:41

Podróżowanie na miejscu
Wszystko zależy od sytuacji. Gdy mamy się przemieścić gdzieś daleko od miejsca w którym lądujemy - samochód jest zazwyczaj bardzo komfortowym wyborem i nie zawsze tak drogim jak mogłoby się wydawać, np w Hiszpanii samochody są bardzo tanie - polecam jednak zawsze by wybierać troszkę droższą opcję samochodu 4 drzwiowego - koszt niedużo większy, a komfort nieporównywalny (zwłaszcza przy montowaniu fotelika). Jednak gdy zostajemy w danym mieście, uważam, że transport publiczny jest w zupełności wystarczający.

Noclegi
My korzystamy w zasadzie tylko z jednej opcji: couchsurfing.org. Wspaniała strona, na której ludzie z całego świata oferują 'kanapę' u siebie w mieszkaniu za darmo. Oczywiście nie jest to darmowy hotel i cala idea tego portalu społecznościowego opiera się na zasadzie wymiany doświadczeń, rozmowy, wejścia w interakcję z ludźmi. Jest to wspaniały sposób aby poznać tubylców, ich zwyczaje, a nierzadko i kuchnię, gdyż ludzie zapraszający są niesamowicie gościnni. Warunki bywają różne - czasem dostajemy klucze do mieszkania, czasem musimy umawiać się na godzinę, czasem mamy swój pokój, czasem - zdarzyło nam się raz - spaliśmy w 7 osób w jednym pokoju :). Co kraj to obyczaj, ale najważniejsze, czym trzeba się kierować to:

 - pozytywne opinie innych odwiedzających
 - trzeba uważnie czytać opisy oferowanych miejsc, gdyż różni ludzie mają różne oczekiwania i wprowadzają pewne 'zasady' dla gości

No i dla rodzin z dziećmi - jest naprawdę super gdy rodzina goszcząca ma dzieci - są zabawki, są dzieci - potomek zajęty i szczęśliwy.
Dobrym pomysłem jest też zawsze przywiezienie drobnego upominku goszczącej osobie - my zawsze zabieramy pudełko ptasich mleczek bądź jakieś inne smakowitosci - podarunek w postaci butelki alkoholu nie zawsze jest mile widziany - myślę, że można to również wyczuć z profilu osoby zapraszającej.
Podsumowując: korzystaliśmy już z tego portalu ok. 10 razy i zawsze mieliśmy pozytywne doświadczenia. Ludzie są naprawdę przyjaźni, pomocni i bardzo interesujący. Gorąco polecam! W razie jakichkolwiek pytań, dajcie znać - mogę już się nazwać ekspertką w dziedzinie couchsurfingu :).

You Might Also Like

0 komentarze