Welcome to our website !

Blog dla podróżujących rodziców

Berlin z dziećmi, podróże z dziećmi, Berlin z dzieckiem

Poradnik małego podróżnika cz.I

By 13:12

Pomyślałam sobie, że takie uporządkowane informacje na temat podróżowania a zwłaszcza podróżowania z małym dzieckim mogą się komuś przydać. Jeśli kt chciałby dodać swoje spostrzeżenia to zapraszam! 

Loty
Oczywiście korzystamy z tanich biletów jakie oferują tanie linie lotnicze takie jak ryanair. Lecz raczej staramy się nie podróżować z firmą wizzair, gdyż mają wyższe opłaty administracyjne i dodatkowo mniejszy bagaż podręczny. Ryanair może też nie jest najwspanialszą linią lotniczą na świecie, ale ceny mają czasem takie niskie, że można znieść różne niedogodności.
Polecam strony: mlecznepodroze.pl oraz fly4free.pl - na tych stronach zamieszczane są informacje o promocjach i tanich lotach, można naprawdę znaleźć świetną ofertę dzięki nim.

Bilet dla dziecka do lat 2
Niestety wszystkie tanie lotnicze maja stałą cenę na bilet dla niemowlaków i jest to równowartość 20 euro (ryanair), co czasem jest denerwujące, gdyż nasz bilet może kosztować 20 zł we dwie strony a Marcela bilet zawsze 80 zł w jedną. Dodatkowo, żaden bagaż dla dziecka nie jest dozwolony, można zabrać tylko wózek. Dużo lepiej sytuacja ma się z regularnymi liniami lotniczymi - bilet dziecka kosztuje zazwyczaj 90% wartości biletu rodzica i można zabrać dodatkowy bagaż dla dziecka.

Bagaż
Zazwyczaj, gdy lecimy na krótką wycieczkę - 4 dni, nie bierzemy dużego bagażu, gdyż szkoda nam na niego pieniędzy. Bardzo dobrym pomyslem jezt zakupienie nieduzego plecaka 25l - 30l, np. (sama mam taki i jestem bardzo zadowolona)

jest bardzo lekki - waży kolo 698g, gdzie najlżejsze walizki ważą ok. 3kg, bardzo pojemny i wygodny do noszenia. Odnośnie kosmetyków: wszystko przelewamy w małe buteleczki, na parę dni spokojnie wystarczy. Do samolotu można zabrać jedzenie dla dziecka oraz butelkę z mlekiem bądź innym płynem - zazwyczaj celnicy każą spróbować rodzicom zawartości za względu na bezpieczeństwo.

Lot
Niestety nie opracowaliśmy jeszcze złotego środka na czas lotu aby nasze dziecko sie nie nudziło. Na pewno dobrym pomysłem jest zabranie dla dziecka przekąsek, to zawsze działa. Nasz Maluch uwielbia suszone owoce: morele, rodzynki, figi. Nie pogardza również paluszkami dla dzieci oraz chrupkami kukurydzianymi. Zabieramy także książeczki, ostatnio jego ulubiona jest: 
zapewnia zajęcie na długi czas, ulubiony samochodzik - może dobrym pomysłem jest przenośny komputerek z bajkami? (nie próbowaliśmy jeszcze tego). Najlepiej też znaleźć inną rodzinę z dzieckiem - dzieci są zachwycone, a czas szybko  mija :).

You Might Also Like

0 komentarze