Welcome to our website !

Blog dla podróżujących rodziców

Berlin z dziećmi, podróże z dziećmi, Berlin z dzieckiem

Puerto de la Cruz cz. II – Loro Park

By 04:07 , , , ,Mój wpis dotyczący Puerto, byłby na pewno niekompletny gdybym nie napisała o najbardziej znanym parku tematycznym na Wyspach Kanaryjskich – Loro Parku. 

Loro Parku nie da się przeoczyć, reklamy są absolutnie wszędzie, na każdym śmietniku i każdej wolnej przestrzeni. Bilet wstępu jest dosyć kosztowny – 34 euro za osobę dorosłą, fajną promocją jest to, że można kupić bilet na kolejną wizytę za jedyne 10 euro. Bilet ten musi być wykorzystany przez kolejne dwa tygodnie i nie można go przekazać innej osobie, gdyż przy zakupie pobierany jest odcisk palca osoby kupującej :).

Osobiście uważam, że do parku warto iść przede wszystkim, gdy ma się dziecko. W innym wypadku, to wszystko nie jest takie ciekawe, chociaż zależy, kto co tam lubi. Marcel był zachwycony, cały czas chodziliśmy oglądać ptaki – w jednym miejscu ptaki są puszczone wolno (jest siatka, która uniemożliwia ucieczkę), można podejść do nich naprawdę blisko i obserwować jak jedzą. Są też pokazy delfinów i orek, niby przyjemnie się ogląda, ale potem sobie człowiek uświadamia, że te biedne zwierzęta muszą tak występować 3 razy dziennie, codziennie, to już nie jest tak fajnie.

Jeden dzień spokojnie wystarczy na obejście parku i obejrzenie wszystkich atrakcji, ale trzeba sobie dać ten jeden dzień, żeby nie biegać od jednego pokazu do drugiego.

Jak ktoś zostaje dłużej, to opłaca się kupić bilet wstępu na cały rok – kosztuje tylko 63 euro.

A my już niedługo wracamy i aż zimno się robi na samą myśl o tym :), czemu u nas nie ma takiej wspaniałej pogody, ani za ciepło ani za zimno, tak idealnie.

Oczywiście gorąco pozdrawiamy!!!


You Might Also Like

0 komentarze